En Primeur


En Primeur

vinice Bordeaux

vinice Bordeaux

Systém obchodování en primeur spočívá v nákupu vín ještě před jejich nalahvováním.

Co to je?

Vždy na začátku dubna nabízejí vinaři v Bordeaux k ochutnání svoje nová mladá vína, pocházející ze sklizně minulého roku, která ale zatím ještě vyzrávají v dubových sudech na chateau. Po skončení těchto ochutnávek, následuje tradiční kampaň en primeur.

Výhodou nákupu vín v kampani en primeur je jejich zaručená dostupnost a podstatně nižší cena, protože se určuje v době, kdy víno zraje v sudech ve sklepech vinařství. Cena vín nakoupených v kampani en primeur se postupem času určitě zvýší (cena může narůst o deset i více procent, ale třeba i na mnohonásobek pořizovací ceny), pouze výjimečně pak u některých vín může zůstat na stejně úrovni jako v době první nabídky, avšak nižší není nikdy. Drobnou nevýhodou může být dlouhodobá investice, protože za objednaná vína se platí více než jeden rok dopředu.

Pokud máte o tato nová vína zájem, můžete se i vy každoročně od dubna do července prostřednictvím obchodníků s vínem zúčastnit „hry“, v níž vinaři nabízejí k prodeji svá nová vína z poslední sklizně. Hra tedy může začít – o kolik se cena vín nakoupených v kampani en primeur postupem času zvýší, a zda bude to které víno po dvou letech zrání v sudu vůbec ještě na trhu dostupné pro ostatní konzumenty, je právě její podstatou.

Aby váš nákup kvalitních vín z Bordeaux byl úspěšný a vaše investice měla dlouhodobý smysl (za objednaná vína se platí více než rok dopředu), potřebujete získat kvalitní informace. Nikde jinde na světě není tento systém tak dokonale propracovaný jako v Bordeaux.

Pokud máte o tuto nabídku zájem, neváhejte nás infomovat buď na našem facebooku, nebo přímo na mail l.kumsta@gmail.com.

Těšíme se na spolupráci. 🙂