Nové kávy


Káva

Káva je oblíbeným delikátním nápojem, proto pro Vás nově nabízíme nové druhy prémiových káv. Více o nových kávách níže.

Káva je obvykle horký nápoj z plodů kávovníku. Je charakteristická svou silnou vůní a černou barvou. Obsahuje mimo jiné alkaloid kofein, který povzbuzuje srdeční činnost a pro jeho povzbuzující účinky se káva pije především. Zvyšuje také krevní tlak. Odborně se připravuje jako směs plodů různých druhů kávovníku. Nejčastěji se setkáváme s plody Coffea robusta a Coffea arabica. Arabika (cca 70 % světové produkce) má menší obsah kofeinu, ale široké spektrum delikátních chutí a vůní. Pěstuje se ve větších nadmořských výškách (900–2800 m n. m.), často na sopečné půdě, či jako lesní forma (např. etiopská Harar či Wild Forest). Zrna jsou větší než u robusty a během pražení i samotné přípravy jsou velice citlivá na teplotu.

Příprava kávy má mnoho způsobů, nejčastěji se používá: filtrovaná (drip), espresso, vacuum pot, Aeropress, cafeteria (french press), mokka press, instantní, turecká mokka, v Česku a na Slovensku pak tzv. turecká káva, která se přípravou od kávy připravované v Turecku liší.

Toscani Blend – 100% Arabica

Směs se smyslnou a osobitou chutí, plná nádechu lesních plodů, rozinek a mandlí obalených v čokoládě.

Při použití v capuccinu odhaluje tóny broskvového sirupu. Tento druh se hodí zejména pro přípravu esspressa a moka.

Nikaragua – SHG Cavallino – 100% Arabica

Označení SHG (Strictly High Growing) je káva pěstovaná výhradně ve vysokohorských polohách 1000-2000 m. n. m., v těchto podmínkách zraje pomaleji a její chuť je výraznější.

Nikaraqujské kávy jsou proto známy jako velice kvalitní. Chuťově se jedná o vynikající vyrovnanou kávu s lehce nasládlým aroma po broskvích, citrusových plodech, na konci s pikantní vůní a dochutí kakaa.

Burundi – Washed AA Bujumbura – 100% Arabica

Burundi je malý stát ležící ve střední Africe. Tato káva pochází z provincie Bujumbura. Pěstování v Burundi nemá dlouhou tradici. Pěstuje se zde na mnoha malých farmách s o to větším nadšením…

Addita je vyvážená, s elegantní chutí, ve které převládají sladké citrusové tóny, švestky i jeřabiny. Lze cítit i tóny skořice. V závěru medově kořenitá dochuť. Svěží vůně a v šálku vás překvapí hutná crema.

Káva

Káva